Notice: Undefined variable: showmenu in /var/www/vhosts/envima.se/httpdocs/inc/top.inc.php on line 17

Heja Heja Tom!

2019-08-27

I helgen sprang Tom Lindroth Motala Stadslopp. Envima var stolt sponsor till Tom som sprang 20 varv runt torget. Bra jobbat!

I helgen sprang Tom Motala Stadslopp, ett lopp som anordnas av IFK Motala bandyförening där Tom spelar i klubbens P17-lag. Loppet innebär att springa så många varv som möjligt runt torget i Motala under 30 minuter. För varje varv deltagarna springer har de sponsorer som betalar en summa för varje avklarat varv. Ett roligt initiativ där föreningen och medlemmarna får chans att visa upp sig och samtidigt dra in viktiga pengar till föreningens fortsatta utveckling.

Här kan du läsa mer om Envimas samhällsengagemang och hur vi drar vårt strå till stacken för att bidra till ett hållbart samhälle: Vi lever som vi lär

MenyFler nyheter